Kierunki podróży

Które z dotychczasowych podróży uważamy na najlepsze?

Zobaczcie na poniższych zdjęciach i koniecznie przeczytajcie Najpiękniejsze miejsca w Norwegii

Staramy się podróżować jak najczęściej. Wykorzystujemy każdą okazje na nawet jednodniowe, bliskie podróże. Sami również korzystamy z porad na wielu blogach podróżniczych, jednym z naszych ulubionych jest http://www.przedreptacswiat.pl/.


Podróżowanie jest brutalne. Zmusza cię do ufania obcym i porzucenia wszelkiego co znane i komfortowe. Jesteś cały czas wybity z równowagi. Nic nie należy do ciebie poza najważniejszym – powietrzem, snem, marzeniami, morzem i niebem.

Cesare Pavese

Nasze ulubione miejsca na świecie


Kto z nas nie chciałby spędzić romantycznego dnia z ukochaną osobą na ulicach magicznego Paryża? Stolica Francji od lat utożsamiana jest z miłosnym zakątkiem dla zakochanych i prawdopodobnie tak już pozostanie. Co jednak warto zobaczyć w Paryżu, w przerwach między jedzeniem bagietek a kosztowaniem wyśmienitego wina? Konieczność wjechania bądź przynajmniej zobaczenia z bliska wieży Eiffla wydaje się oczywista, więc może lepiej wspomnieć o Łuku Triumfalnym. Również tam mamy możliwość wejścia i podziwiania wspaniałego widoku z miejsca, którego budowę zarządził sam Napoleon Bonaparte! W wolnej chwili możecie spędzić trochę czasu w Lasku Bulońskim, gdzie nawet zwyczajny spacer wyda wam się magiczny. Jeżeli jesteście z kolei zainteresowani architekturą Paryża bez wątpienia powinniście odwiedzić takie miejsca jak Katedra Notre Dame i Luwr. Wizyta w tym muzeum powinna zaspokoić ciekawość nawet największych pasjonatów - koniecznie zarezerwujcie sobie dużo czasu i wygodne buty. Francuska moda bywa bezlitosna, ale na pewno zrozumieją oni wasze zainteresowanie sztuką.

Do stolicy Szkocji, którą jest Sztokholm musimy wybrać się przede wszystkim odpowiednio ubrani. Pogoda w krajach skandynawskich nie rozpieszcza nikogo, a nawet nasza polska zima, która potrafi zaskoczyć - nie przygotuje nas na tamte temperatury. Co nie zmienia faktu, że Sztokholm warto zwiedzić. Tym co zachwyca w architekturze tego miasta są jego charakterystyczne budynki - Ratusz Miejski na Starym Mieście, Opera Królewska. Co ciekawe, przez Polaków widoki tam porównywane są niekiedy z naszą gdańską starówką! Chcąc poznać życie młodych obywateli Szwecji możemy udać się do dzielnicy Sodermalm, gdzie spotkamy się praktycznie z każdym rodzajem kuchni. Bardzo interesującym punktem na mapie Sztokholmu jest obecne tam muzeum, które znajdują się na zewnątrz! Jest to pierwszy taki przypadek na świecie, a w środku można zapoznać się z tym jak kiedyś wyglądało to wspaniałe państwo. Jeżeli fascynuje Cię przyroda to nie zapomnij odwiedzić oranżerii, motylarium bądź muzeum podwodnego świata które również znajdziesz w Sztokholmie.

Jadąc do Dubaju musimy zarezerwować sobie wystarczająco dużo czasu, aby zobaczyć przynajmniej kilka z jego najsławniejszych atrakcji. Każde miejsce ma swój specjalny klimat i tak jest także w Dubaju. Absolutną koniecznością jest wykorzystanie możliwości zobaczenia przepięknego widoku na Dubaj z Burj Khalifa, który jest jednocześnie najwyższym budynkiem na świecie. Określany jest on arcydziełem architektury i nie zobaczenie go będąc w tym pięknym kraju wydaje się grzechem. Chcąc poczuć bogactwo tego państwa warto udać się do Dubai Marina, gdzie miliony wydane na jachty i wieżowce widać gołym okiem. Warto jest wybrać się także na przejażdżkę po Palma Jumairah, czyli sztucznej wyspie kształtem przypominającej właśnie palmę! Oprócz tego Dubaj to w dużej mierze ogromne centra handlowe i kawiarnie, w których możemy kupić ubrania od najlepszych projektantów i spróbować np. wielbłądziego mleka. Pamiętaj także o odwiedzeniu metra, gdyż to właśnie tam znajduje się w końcu najnowocześniejszy system transportowy na świecie! Nie potrzebuje on nawet nikogo do kierowania - jest w 100 % zautomatyzowany.

Przejdź do paska narzędzi